El València CF és un dels equips que disputarà la XXI edició del Torneig Internacional Laliga Promises sub-12, que es disputa del 27 al 29 de desembre a Tenerife de la mà de Laliga i la Fundació José Ramón de la Morena a l’Estadi Municipal el Penyal (Port de la Creu), i en el qual participen vuit equips alevins espanyols i quatre internacionals.

A més del València CF, subcampió de la passada edició disputada a Miami en perdre a la final davant el FC Barcelona per un ajustat 4-3, hi haurà els espanyols Vila-real CF, campió del XXV Torneig Nacional Pamesa Laliga Promises 2016, Atlètic de Madrid, Real Madrid, FC Barcelona, ​​Sporting, Betis i Sevilla FC, mentre que el Juventus, Borussia Dortmund, París Saint-Germain i Middlesbrough FC són els convidats internacionals.

El llistat de jugadors del València CF, que va guanyar l’edició de 2014 també celebrada a Tenerife, són Daniel Alcover, Diego Peralta, Hugo Montañana, Cristian Mosquera, Adrian Grigore, Hugo Betselot, Marcos Martínez, Martín Teixó, Tomàs Anglès, Leo Coira, Kike Ferrer i David Vassilev, mentre que l’equip tècnic el componen l’entrenador José Luis Bravo, el segon tècnic Urko Xerta, el coordinador Sergio Ventosa i el metge Alberto López.

La competició comença el dimarts 27 de desembre a les 10 hora local (11 h. Peninsular) amb dotze partits de 24 minuts cadascun. Dimecres 28, a més dels últims partits de la fase de grups, es disputaran i als quarts de final del torneig. La fi de festa arriba el dijous 29 amb les semifinals i la final de Laliga Promises a les 20:30 hora local (21:30 h. Peninsular).

El torneig es podrà seguir en directe a Laliga TV, GOL, LaSexta i el canal de Youtube de Laliga, mentre que en xarxes socials els detalls de la competició s’agruparan sota el hashtag oficial #LaLigaPromises.

Horaris partits del València CF

Fase de grups – Grup A

DIMARTS 27 DESEMBRE

11 hores: València CF – Betis (La Sexta)
19.30 hores: Reial Madrid – València CF

DIMECRES 28 DESEMBRE

11 hores: Borussia Dortmund – València CF (La Sexta)

Quarts de final

DIMECRES 28 DESEMBRE:

18:00 hores: 1 (1r B – 3r A o C) – GolTV
18:30 hores: 2 (1r C – 2n A) – GolTV
19:00 hores: 3 (1r A – 3r B o C) – GolTV
19:30 hores: 4 (2n A – 2n C) – GolTV

DIJOUS 29 DE DESEMBRE

semifinal

11:00 hores: 1 (QUARTS 1 – QUARTS 2) – La Sexta
11:50 hores: 2 (QUARTS 3 – QUARTS 4) – La Sexta

partit clausura

20:45 hores: SELECCIÓ TENERIFE – SELECCIÓ Laliga PROMISES

final

21:30 hores – La Sexta